Atrakcje

Półwysep Helski

Wąski, a długi na 34km pas piaszczystego lądu oddzielający morze od zatoki....

Półwysep Helski Wąski, a długi na 34km pas piaszczystego lądu oddzielający morze od zatoki. Najwęższe odcinki półwyspu znajdują się już u nasady półwyspu (1km od Władysławowa) i tu można dojść pieszo, aby wskoczyć wprost do Bałtyku albo wypożyczyć zagle i sprawdzić swe siły w płyciznach zatoki Między Władysławowem a Chałupami; (7 km) jest zlokalizowanych 5 pól; ściągają tu głównie amatorzy desek surfingowych, żaglówek, skuterów wodnych ... Warte polecenisą pole "Kaper" ze szkołą windsurfingową oraz "Małe morze" z przystanią i wypożyczlnią żaglówek, łodzi wiosłowych, kajakow, desek... po drodze na Hel warto odwiedzić "puste plaże Juraty..." i koniecznie zaliczyć spacer deptakiem biegnącym w poprzek całego półwyspu: od morskich fal do nasady mola spacerowego wysuniętego w wody zatoki.

Kaszubskie Oko

Półwysep Helski"Kaszubskie Oko" - wieża widokowa im. Jana Pawła II niedaleko Gniewina, obok sztucznego, górnego zbiornika Elektrowni Wodnej "Żarnowiec".

Na wzniesieniu przy wjeździe do wsi zobaczymy najświeższą wizytówkę gminy - kompleks Kaszubskie Oko wybudowany w 2006 r. (liczba parkujących samochodów świadczy o jego popularności). Stoi tuż obok górnego zbiornika elektrowni szczytowo-pompowej. W Kaszubskim Oku najważniejsza jest "źrenica", czyli 44-metrowa Wieża Widokowa im. Jana Pawła II w kształcie klepsydry z trzonem (mieści się w nim winda), wokół którego wspinają ku górze spiralne schody. `

Zamek Jan III Sobieski w Rzucewie

Półwysep HelskiNiedaleko Pucka, nad klifowym brzegiem Zatoki, na ziemiach Wejherów, Radziwiłłów i Sobieskich znajduje się przepiękny zamek....

Niedaleko Pucka, nad klifowym brzegiem Zatoki, na ziemiach Wejherów, Radziwiłłów i Sobieskich znajduje się przepiękny zamek. Urokowi dodaje mu fakt iż położony jest wśród zieleni wielowiekowego parku. Burzliwa historia tego miejsca sięga czasów bitwy pod Grunwaldem. Od tamtego czasu dworek był niejednokrotnie plądrowany i palony. Jednak kolejni właściciele sukcesywnie odbudowywali go, i przywracali poprzednią świetność. Rzucewski zamek jest z pewnością warty odwiedzenia. Piękne zachody słońca i uroczy park tworzą romantyczną i niezapomnianą atmosferę.

Latarnia Morska - Rozewie

Półwysep HelskiTo legendarne i jedyne w swoim rodzaju miejsce... Przylądek Rozewie jest miejscem, które kiedyś było najdalej wysuniętym skrawkiem Polski. Znajdująca się w Rozewiu latarnia jest jedną z największych i najstarszych na polskim wybrzeżu. Jej błyski świetlne następują co 3 sekundy i widoczne są w odległości 23,4 mil morskich (1Mm = 1,852 m). Światełko to uratowało życie niejednemu rozbitkowi, a jej historia sięga czasów "potopu szwedzkiego". Wiele ciekawych legend i historii dotyczących tego miejsca można usłyszeć od pokoleniowych latarników. W budynku latarni znajduje się też muzeum latarnictwa polskiego oraz izba pamięci St. Żeromskiego ("Wiatr od morza"). Można również z bliska zobaczyć tę słynną żaróweczkę. Latarnię otacza jedyny w swoim rodzaju, wspaniały bukowy las porastającywysoki klif-doskonałe miejsce na spacery.

Wąwóz Chłapowski

Półwysep HelskiBaśniowa, złota dolina ciągnąca sie od wsi Chłapowo i kończąca oczywiście się na pieknej plaży. Bogactwo roslin, zachwycające złoto kwiatów ziarnowca, zarośla rokitnika, dzikie róze i wysokie zbocza parowe tworzą otoczenie jak z "Podróży Odyseusza". Wąwóz jak i większość terenów wokół Karwi jest terenem chronionym i należącym do Nadmorskiego Parku Krajobrazowego, jednakże piękno tego terenu jest wyjątkowe w skali całego wybrzeża.